#rothmuzeumblog

közösség • örökség • kultúra

Közösségünk

A #rothmuzeumblog egy felület, ahol az elmúlt években összegyűjtött tudásanyagot megmutatjuk; egy platform, amely mindarról szól, ami foglalkoztat minket; egy blog, amelyet a múzeum munkatársai és gyakornokai együtt készítenek.

A #rothmuzeum blog a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény blogja, a rajta megjelenő szöveges és képi tartalmak átvétele, felhasználása engedélyköteles. Kapcsolat: rothmuzeum@kult7.hu // © Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény

A BLOG ALKOTÓI, KÖZÖSSÉGÜNK TAGJAI:

BÁRSONY VIKTÓRIA
olvasószerkesztő, gyakornok

Elsősorban bölcsészként, a blog egyik olvasószerkesztőjeként veszek részt a gyakornoki feladatokban, és igyekszem számomra még ismeretlen területekben elmélyülni - a lényeg, hogy alkossak, kritikusan gondolkodjak és lehessek bármilyen módon kreatív. Hogy mindez alatt mit értek, az itt töltött idő során majd szépen kialakul. Addig is a mindennapokban elfeledett regényeket olvasok, omladozó pesti épületek között nézelődöm, tanulom magam a kamera mögött, és egy régi piros írógép billentyűit ütögetem egy-egy novelláért. 

BIKALI KRISZTINA
szerző, muzeológus hallgató, gyakornok

Leginkább Magyarország társadalom- és kultúrtörténete érdekel a dualizmustól a második világháborúig. A múzeumban a gyűjteményi feladatokban szoktam segédkezni, a blogon pedig történeti témájú cikkeket olvashattok tőlem.

BIRKÁS RÉKA
szerző, gyakornok

Szenvedélyem a művészetek és történelem. Különösen érdekel az, hogyan érhet össze a művészeti örökség a kortárs művészeti diskurzusokkal, valamint hogy miként alakítható és jeleníthető meg ez a párbeszéd a múzeumi munka során.

DAUNER TAMÁS
olvasószerkesztő, gyakornok

Történészként leginkább a Róth Miksához kapcsolódó történeti örökség érdekel, ezen belül viszont a család-, társadalom- és várostörténet is nagyon foglalkoztat. A blogon jelenleg olvasószerkesztőként dolgozom, de a jövőben szívesen írnék majd cikkeket is a fenti témakörökből.

FAZEKAS CSANÁD
olvasószerkesztő, szerző, gyakornok

Történészként különösen érdekel a kutatás, a családtörténet és különféle művészeti ágak. Az online tartalomkészítést remek lehetőségnek tartom, hogy összekapcsoljuk a múltat a jelennel. Olvasószerkesztőként és szerzőként ezt tartom elsődleges feladatomnak a blogon.

GŐBEL ALEXANDRA
szerző, fordító, gyakornok

Művészettörténet szakos hallgatóként szerettem volna gyakorlati tudásra szert tenni, ezért jelentkeztem a gyakornoki programra. Kedvencem a családi nap volt és az anyaggyűjtés folyamata a blogon megjelenő cikkhez. Nagyon motiválónak találom a múzeum közegét, egy igazi közösségre találtam, ahol a közös munka mellett az egyéni fejlődés is fókuszban van.

HANGAY CSENGE
szerző, a fordító csapat mentora, múzeumandragógus

Múzeumandragógusként főként felnőtt korosztálynak szóló programokat tartok, emellett én vagyok a blog cikkeinek angolra fordításért felelős csapat vezetője. A képzőművészet, azon belül is a festészet, grafika és az általános művészettörténet iránt érdeklődöm leginkább.

JAKAB TAMARA
szerző, restaurátor, gyakornok

Iparművészeti restaurátor hallgatóként jelentkeztem gyakornoknak a múzeumba, hogy tapasztalatot szerezzek és bővítsem a tudásom. Számomra a restaurátori feladatok során a műtárgyak kivitelezési folyamatai nyújtják a legnagyobb örömöt. Minden műtárgy egyedi. Szeretem, hogy a restaurálási folyamatokat mindig új és izgalmas megoldásokkal valósíthatom meg.

JALLOH AMADU BALÁZS

fordító, szerző, gyakornok

A középkori művészet, legfőbbképpen a gótika stílusa érdekel a legjobban, a monumentális katedrálisoktól, az épületdíszítő szobrászaton át az üveg- és táblaképfestészetig. A múzeumban a régi mesterek művészetének továbbélése érdekel Róth Miksa művészetében.

KÁLMÁN MARGIT
szerző, olvasószerkesztő, múzeumpedagógus

Kezdetben gyakornokként, ma már múzeumpedagógusként dolgozom a múzeumban. Feladatom, hogy hidat képezzek a művészet, a műtárgyak és a gyerekek között. Számomra a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény egy időutazás, ami teret ad a képzeletnek. Érdekel a kutatás, a művészetek közötti kapcsolatok felfedezése.

KOLOCZ DÓRA
szerző, szerkesztő, muzeológus

Írok, olvasok, tanítok, kutatok, szervezem a múzeum életét, programjait, látogatói csoportokat vezetek, és közben hálás vagyok, hogy a munkám a hivatásom, egyben a hobbim is, amelyet a legjobb csapatban űzhetek. 

KŐVÁRI PATRÍCIA
fordító, gyakornok

A blog életében fordítói feladatot töltök be, mivel ebben ér össze tökéletesen a két hobbim, az idegen nyelvek és a művészet. Egykori művészettörténet hallgatóként és szecesszió rajongóként, a múzeum teret ad számomra a tudásom elmélyítésére és a tanultak gyakorlatba való átültetésére. Nem kizárt, hogy a jövőben cikkeket is olvashattok tőlem, itt, a blogon.

KUSLITS JULI
szerző, fordító, gyakornok

A századforduló művészete, ezen belül a szecesszió, mindig is vonzott; a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény gyakornokaként ezért igyekszem majd a blogunk olvasóival is megkedveltetni ezt az izgalmas korszakot írásaimon és angol nyelvű fordításaimon keresztül is.

MAGYAR MÍRA
szerző, gyakornok

Múzeumi gyakornokként lehetőségem volt a szakma különböző részterületeivel megismerkedni, jelenleg pedig a blogírásban szeretném fejleszteni és megosztani az eddig megszerzett tudásomat. A kortárs képzőművészet mellett a 20. század művészete, ezen belül is az art deco építészet áll közel hozzám. 

MEZEI KINGA HANNA
szerző, gyakornok

Gyerekkorom óta meghatározó szerepet játszik a művészet az életemben, és az elmúlt években a szecesszió különösen közel került a szívemhez. Tanulmányaimat is ebbe az irányba tereltem a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen. A Róth Miksa Emlékházban végzett sokrétű feladatok pedig segítenek abban, hogy még jobban megismerjem ezt a korszakot, és tisztábban lássam, merre szeretném továbbépíteni a szakmai utamat.

MOLNÁR BIANKA
szerző, építész, gyakornok

Építészként és lelkes örökségvédőként hiszek abban, hogy a múlt értékeit fontos kutatni, megőrizni és azokból építkezni, nem csak a műemlékeink esetében, hanem az élet minden területén. A munkám mellett a természetben töltött idő kapcsol ki igazán.

NIKOL FUSKA
fotográfus, fotóművész, gyakornok

Dokumentálok, fiktív önreflexiós képeket készítek és szeretek kísérletezni. A múzeumban és a blogon leginkább az eseményeket örökítek meg, valamint a cikkekhez készítek képeket.

UJVÁRI-ZSIGA LUCA
szerző, olvasószerkesztő, gyakornok

Egészen kiskorom óta foglalkoztat a művészet, a vizuális kifejezés. Ékszertervezőként végeztem, Róth Miksa művészetéhez az iparművészet világán, a technikán keresztül tudok kapcsolódni. Az írást ugyanolyan kreatív tevékenységnek élem meg, mint bármely más művészeti ágat, legyen szó akár egy családtörténetet kutató cikkről vagy egy műalkotás elemzéséről.

PINTÉR ZITA
szerző, szerkesztő, segédmuzeológus

A műtárgyraktárban kutakodva és egy program vezetőjeként is otthonosan érzem magam, itt a múzeumban szerencsére mindkettőre van lehetőségem. Nagyon szeretek alkotni már általam ismert anyagokkal és technikákkal, de a kísérletezés sem áll távol tőlem.

SZABÓ-VAGYÓCZKI NÓRI
szerző, admin, kommunikációs szakember

Szabadúszó mindennapjaimban mindig feldob a múzeum családias közössége, amiben tudok, részt veszek, legyen szó háttérfeladatokról, a programokon való asszisztenciáról, vagy akár tárlatvezetésről. 

TAS-NAGY ÁGNES
szerző, gyakornok

Róth Miksa öröksége számomra a gyűjteményi kutatás mellett ihletforrás is: egy-egy szecessziós alkotása nemcsak az esztétikuma vagy a művészettörténeti jelentősége miatt különleges, hanem történetmesélésre is sarkall, hiszen ezeknek a tárgyaknak sorsuk, máig ható történetük van.

A bejegyzés trackback címe:

https://rothmuzeum.blog.hu/api/trackback/id/tr4018792020

ROTHMUZEUM BLOG

A #rothmuzeumblog egy felület, ahol az elmúlt években összegyűjtött tudásanyagot megmutatjuk; egy platform, amely mindarról szól, ami foglalkoztat minket; egy blog, amelyet a múzeum munkatársai és gyakornokai együtt készítenek.

Friss topikok

süti beállítások módosítása